niedziela, 1 sierpnia 2010

Ford Mustang

 "Ford Mustang to chyba najbardziej kultowy amerykański samochód osobowy(...) W 1964 roku pierwsze Mustangi zaczęły sprzedawać się jak świeże bułeczki. Nowoczesny wygląd, chwytliwa nazwa i logo, szeroka kampania reklamowa spowodowały, że juz dwa lata później sprzedano milionowy egzemplarz Mustanga." 
[K. Lewandowski, http://www.amerykany.v10.pl] Poproszono nas niedawno o zrobienie "męskiego" modelu torby, ale co to właściwie znaczy? Czy można jednoznacznie stwierdzić, że coś jest męskie, albo nie? I kto ma prawo o tym decydować? Dziś zacierają się podziały na to, co pasuje jedynie kobiecie, a co mężczyźnie, zwłaszcza w modzie. Podkradanie koszul swojemu chłopakowi stało się niemal obowiązkiem...

Ale ciągle pozostają stereotypy, którym same nie potrafiłyśmy się oprzeć. Pierwsze nasze skojarzenie ze słowem "mężczyzna" to samochód, najlepiej bardzo szybki i bardzo drogi. I tak już zostało, torba zrobiona. Na szczęście zleceniodawca był zadowolony i nie zaprzątał sobie głowy rozważaniem damsko-męskich podziałów.


 fot. A.E.

torba o wymiarach/ size 35cm x 50cm
cena torby/ price 30 zł
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz